رییس جمهوردر همایش دستاوردهای فناوری های نوین : با روش های بومی می توان سرعت پیشرفت در كشور را افزایش داد

  نظرات |  شنبه 7 اسفند 1389
رییس جمهور احیاء روش و فرهنگ ایرانی برای استفاده از علم و فناوری را ضروری دانست و گفت : با بازگشت به روش های بومی می توان یك شبه ره صد ساله را طی كرد.  دكتر محمود احمدی نژاد قبل از ظهر امروز شنبه در همایش دستاوردهای فناوری های نوین در ارتقاء زندگی انسان خاطر نشان كرد : اگر فقط ویژگی محبت در انسان ها متجلی شود ، زندگی بشریت سرشار از سعادت و صلح خواهد شد و آرزوی تاریخی بشر برای صلح و جاودانگی محقق خواهد شد و ایرانیان همواره در طول تاریخ از این ویژگی به طور كامل برخوردار بودند . رییس جمهور افزود: اگر در جهان قلوب همه انسان ها سرشار از عشق و محبت به دیگران باشد در چنین جامعه ای ظلم ، بداخلاقی ، فاصله طبقاتی و فقر باقی نخواهد ماند و همه مشكلات بشریت از جایی ناشی می شود كه قلب عده ای از محبت به دیگران خالی شده است . ...
دكتر احمدی نژاد خاطر نشان كرد: جاری شدن محبت در قلب انسان ها نیازمند عواملی است كه شناخت شان و منزلت انسان یكی از آن عوامل است .
رییس جمهور افزود : هدف مطلوب و نهایی از سعادت انسان رسیدن به جایگاهی است كه همه انسان ها در آن از شان و منزلت والایی برخوردار بوده و انسان بر تمام هستی مسلط شود كه رسیدن به این هدف نیازمند علم و استفاده از فناوری های علمی است و علم تنها راه عزیز شدن و بزرگ بودن انسان است .
رییس جمهور بزرگ شدن انسان و وسعت یافتن افق نگاه و اندیشه را عامل دیگر در جاری شدن محبت در قلوب انسان ها دانست و گفت : انسان به هر میزان كه كوچك می شود ، افق نگاهش به همان اندازه از جایگاه واقعی‌اش فرو خواهد افتاد. اولین دستاورد محبت از خودگذشتگی به نفع دیگران است و زمانی این اتفاق می افتد كه انسان بزرگ شود و زمانی انسان بزرگ می شود كه افق نگاه انسان جهانی باشد . كسی كه در تمایلات مادی محصور شده باشد هیچ گاه نمی تواند بزرگ شود . 
وی خاطر نشان كرد : به رغم دستاوردهایی كه كشورمان در عرصه های علم و فناوری كسب كرده هنوز در ابتدای راه قرار داریم و می توان با روش های بومی سرعت پیشرفت را هر چه بیشتر افزایش داد. 
دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه هر كاری كه برای خدا نباشد در نقطه مقابل بشریت قرار دارد گفت : فعالیت های زیادی در دنیا انجام می شود كه ظاهر آن صحیح و درست به نظر می رسد اما از آنجایی كه برای خدا نبوده چه بسا در نقطه مقابل بشریت مورد استفاده قرار می گیرد . 
رییس جمهور افزود: عبادتی كه برای خدا نباشد به جای اینكه انسان را ارتقاء دهد و به كمال و سعادت برساند موجب سقوط انسان خواهد شد چه بسا ممكن است كسی به ظاهر مشغول طواف كعبه باشد اما اگر برای خدا این طواف انجام نشود نه تنها موجب سعادت آن فرد نمی شود بلكه آثار اجتماعی ضد سعادت هم خواهد داشت.
رییس جمهور با تاكید بر رابطه ناگسستنی علم و دین گفت : بالاترین كار دینی كار علمی است و كاری دینی تر از كار علمی در جهان وجود ندارد . 
وی علم را راه رسیدن به قله های سعادت دانست و گفت : برای رسیدن به قله های پیشرفت و عزت می توان دو روش را در پیش گرفت ؛ یك روش ادامه همین مسیری است كه در دنیا جاری است اما اگر بخواهیم از این روش و مسیر حركت كنیم همیشه فاصله قابل توجهی بین ما و پیشتازان حركت در این مسیر وجود خواهد داشت . 
دكتر احمدی نژاد گفت : روش دوم مخصوص ایرانی هاست و آن استفاده از فرهنگ و ابتكارات ایرانی در مسیر رشد و شكوفایی علمی است.
رییس جمهور خاطر نشان كرد: سردمداران امروز علمی جهان قله هایی را تعریف و راه رسیدن به آن را ترسیم كرده اند كه اگر همان مسیر را ادامه دهیم همیشه عقب خواهیم ماند. در صورتی كه با روش ایرانی می توان قله های دیگر و البته بالاتر و نیز راههای جدید و هموارتری را برای رسیدن به آن قله ها تعریف كرد و امروز زمان آن فرا رسیده كه دانشمندان ایرانی هم قله های علم و فناوری و هم مسیر رسیدن به آن را تعریف و ترسیم و معرفی كنند .
وی با اشاره به اینكه فرهنگ و روش ایرانی منحصر به فرد است، اظهار داشت : نگاهی به تاریخ سرزمین ایران و دانشمندان و فرهیختگانی كه از این سرزمین برخاسته اند نشان می دهد كه با احیای روش ایرانی می توان یك شبه ره صد ساله را پیمود . 
رییس جمهور خاطر نشان كرد : متاسفانه در 150 سال گذشته به واسطه حاكمیت انسان های بی كفایت و نالایق موانع و سدهای متوالی در مسیر پیشرفت ملت ایران ایجاد شد كه موجب كندی حركت كشورمان در مسیر علم گردید.
دكتر احمدی نژاد با تاكید بر اینكه زمان آن فرا رسیده كه به سرعت برای استفاده از علم و فناوری به فرهنگ و روش ایرانی رجوع كنیم گفت: اساس فرهنگ ایرانی بر محبت برآمده از یگانه پرستی ، عدالت خواهی و كمال انسان قرار دارد .
رییس جمهور افزود : برای رسیدن به صلح و سعادت باید محبت را ترویج كرد و ترویج محبت نیازمند شناخت حقیقت انسان است و از مسیر علم است كه می‌توان به حقیقت انسان دسترسی پیدا كرد . برای دستیابی به علمی كه نردبان ترقی انسان به سعادت باشد باید قله های علمی و مسیر رسیدن به آن را خودمان تعریف كنیم و آن هم نیازمند استفاده از فرهنگ و روش ایرانی برآمده از توحید و عشق و محبت است . 
دكتر احمدی نژاد با تاكید بر اینكه ملت ایران ماموریتی بزرگ تاریخی بر عهده دارد، اظهار داشت : از دوره ای كه مكاتب و اندیشه های سطحی به بن بست رسیده‌اند، زمان هنرنمایی دانشمندان و هنرمندان ایرانی فرارسیده است تا داشته های خود را به بشریت عرضه كنند.  
رییس جمهور خاطر نشان كرد : كسانی كه با ملت ایران دشمنی می كنند از سلاح ، موشك و بمب ، هراس و نگرانی ندارند . اصولا چه طور ممكن است دولتی كه بیش از 5 هزار بمب اتم نسل پنجم دارد با این ادعای دروغین كه قرار است در چند سال آینده، ایران یك بمب نسل اول بسازد ، ترس داشته باشند.
دكتر احمدی نژاد با تاكید بر اینكه دشمنان از بازیابی هویت و روحیه ایرانی می ترسند ، تصریح كرد : ترس دشمنان از بازیابی هویت و روح جمعی ملت ایران است چرا كه به تجربه دیده‌اند هر زمان ایرانیان فرصتی پیدا كرده اند، اندیشه ها و توانمندی هایی در حد و اندازه مدیریت جهان ارایه كرده اند زیرا حركت ملت ایران در حد و اندازه رهبری جهان و اندیشه هایش مورد پسند جهانیان است.
رییس جمهور با اشاره به اینكه به فضل الهی امروز روح بلند فرهنگ آفرین و تمدن ساز ملت ایران بیدار و فعال شده است، گفت : دشمنان ملت ایران از زنده شدن روح جمعی خداخواه و صلح طلب ملت ایران می ترسند و می دانند كه اگر ظرفیت های ملت ایران شكوفا شود همه قله های جهانی را فتح خواهد كرد.
دكتر احمدی نژاد افزود: ایرانیان در هر نقطه جهان كه باشند پرچمدار توحید، عدالت ، خدمت به بشریت و صلح و دوستی هستند و شهیدانی مانند دكتر علی محمدی و شهریاری همچون ستاره های درخشانی هستند كه راه را به ملت ایران و بشریت نشان می دهند . 
رییس جمهور خاطر نشان كرد : باید با همدلی ، عشق و امید دست در دست هم در مسیر شكوفایی و صلح و عدالت و سعادت گام برداریم و بدانیم كه راه رسیدن به آن ادامه راه شهدایی مانند دكتر علی محمدی است . 
دكتر احمدی نژاد تصریح كرد : امیدوارم روزی همه سلاح های موجود در جهان به قلم تبدیل شود و قلم شهید علی محمدی را كه امروز از همسر ایشان هدیه گرفته ام به نشانه پاكی ، همت و بلند نظری دانشمندان این سرزمین به موزه ریاست جمهوری اهدا خواهم كرد تا آیندگان بدانند كه این سرزمین خاستگاه مردان بزرگ بوده است . 
در ابتدای این مراسم تعدادی از دانشمندان و متخصصین ایرانی مقیم خارج از كشور در سخنانی دیدگاه ها و پیشنهادات خود را ارایه كردند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic