کارشناس گردشگری: میزان هزینه کرد یک گردشگر ایرانی در خارج از کشور بیشتر از یک خارجی در ایران است با اهمیت ترین زیرساخت گردشگری، فرهنگ است

  نظرات |  شنبه 9 مهر 1390
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: میزان هزینه کرد یک گردشگر ایرانی در خارج بسیار بیش تر از میزان هزینه کرد یک گردشگر خارجی در ایران است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، جلیل رحیمی، صبح امروز (پنجم مهر ماه) به مناسبت آغاز هفته جهانگردی و در مراسم نمادین به صدا درآمدن زنگ گردشگری در هنرستان میراث فرهنگی و گردشگری کرمانشاه، اظهار داشت: اگر امروز هفته گردشگری را در کمال آسایش و امنیت گرامی میداریم به برکت خون پاک و مقدس شهدای دوران دفاع مقدس است لذا نمی توانیم به سادگی از کنار هفته دفاع مقدس بگذریم. وی ادامه داد: در رابطه با جهانگردی، امروز دنیا حرکت شتابگونه ای را آغاز کرده چرا که به عینه شاهد درآمد سرشار آن هستند، درآمدی که بعد از نفت و خودروسازی در رتبه سوم برترین صنعت های جهان قرار دارد....
رحیمی تصریح کرد: ما هم نباید از این صنعت پاک و سودآور غافل باشیم چرا که ایران بر اساس اعلام سازمان جهانی جهانگردی رتبه دهم پرجاذبه ترین کشورهای توریستی را داراست و همین طور استان کرمانشاه نیز در بین استان های کشور رتبه پنجم را از این لحاظ دارا می باشد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: در حال حاضر و بر اساس آمارهای موجود میزان هزینه کرد یک گردشگر خارجی که وارد ایران می شود، یک هزار و 578 دلار است اما میزان هزینه کرد یک گردشگر ایرانی که به خارج از کشور می رود، یک هزار و 787 دلار است و این یعنی که ما در خرج کردن حریص تریم.
 
وی افزود: زیرساخت های گردشگری همواره در دو دسته مختلف جای می گیرند که یکی از آنها دسته زیرساخت های فیزیکی است و دومی دسته زیرساخت های فرهنگی است.
 
رحیمی تاکید کرد: با اهمیت ترین زیرساخت گردشگری در هر منطقه ای، داشتن فرهنگ گردشگر پذیری است لذا هرگز نباید از این بعد مهم فرهنگی غافل باشیم.
 
وی ادامه داد: بر اساس آمارها، هر شش نفر توریسم خارجی که وارد یک مکان شوند یک شغل را ایجاد می کنند در حالی در قبال ورود هر 60 گردشگر داخلی یک شغل ایجاد می شود، بنابراین وظیفه داریم که به سمت جذب گردشگران خارجی حرکت کنیم.
 
رحیمی با انتقاد از فعالیت های دفاتر خدمات گردشگری استان، گفت: متاسفانه در حال حاضر، فعالیت اصلی دفاتر خدمات گردشگری استان به اعزام تورهایی از استان به دیگر نقاط کشور و خارج کشور معطوف شده و فعالیت چندانی در زمینه برگزاری تور در سطح استان ندارند.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، با بیان اینکه در بعد گردشگری خیلی لنگ می زنیم، افزود: از هر طرح نو و ایده جدیدی که به ما کمک کند که بتوانیم در زمینه جذب توریسم موفق شویم، حمایت کرده و به صاحبان آن ایده جوایز نفیسی نیز اعطا خواهیم کرد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic