بیش از هزار دانشجوی ایرانی خارج از کشور در دانشگاه آزاد بورسیه شدند

  نظرات |  چهارشنبه 13 مهر 1390
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طی یکسال گذشته بیش از هزار دانشجوی ایرانی که در مقطع دکترا در دانشگاه های خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، از سوی دانشگاه آزاد بورسیه هیات علمی شدند. بیش از هزار دانشجوی ایرانی خارج از کشور در دانشگاه آزاد بورسیه شدند. به گزارش خبرنگار ایرنا، 'حسن احدی' روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تقریبا 600 نفر از این دانشجویان بورسیه شده در کشور مالزی و تعدادی نیز در دانشگاه های انگلستان و بلاروس هستند که پس از بازگشت به ایران عضو هیات علمی دانشگاه آزاد می شوند و در واحدها و مراکز مختلف این دانشگاه در سراسر کشور مشغول به فعالیت می شوند. وی درباره جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بر اساس دستور رییس دانشگاه آزاد اسلامی، باید در یک سال حدود هفت هزار هیات علمی جذب شود که در سال جاری(1390) و تا کنون حدود سه هزار هیات علمی جذب کرده ایم.... احدی ادامه داد: برنامه ای مبنی بر رقابت دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه های معتبر جهان تا 10 سال آینده در دستور کار است، بنابراین باید در مدت پنج سال سرانه هیات علمی در دانشگاه آزاد را به ازای هر استاد به 25 دانشجو برسانیم، در حالیکه اکنون به ازای هر یک استاد 47 دانشجو وجود دارد.
به گفته وی، استاندارد نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های مختلف متفاوت است و این شاخص برای دانشگاه آزاد یک به 40 تعیین شده است.
وی با تاکید بر اینکه باید از 10 سال آینده رقابت های خارجی دانشگاه آزاد با دانشگاه های معتبر جهانی آغاز شود، گفت: البته اکنون نیز برخی دانشگاه های آزاد اسلامی مانند واحد قزوین توانایی رقابت خارجی را دارند.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: همچنین حدود 500 نفر از مربیان دانشگاه آزاد برای تحصیل در مقطع دکترا درخواست بورسیه داده اند که قرار است از بین آنها بر اساس سابقه، معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد، 100 نفر انتخاب و به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شوند که تا کنون 50 نفر از آنها معرفی شده اند.
وی گفت: در سال تحصیلی جدید بیش از یکصد رشته محل جدید، در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است.
به گفته احدی، اکنون یک میلیون و 700 هزار دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند. 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic