مرکز شبانه روزی 2777، پل ارتباطی ایرانیان خارج از کشور با شورای عالی

  نظرات |  دوشنبه 25 مهر 1390
جعفرجوانبخت، رئیس کارگروه فرهنگ و رسانه شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، در دیدار با ایرانیان مقیم وایمار، به تشریح کارکرد، اهداف و وظایف شورای عالی ایرانیان خارج از کشور و به ویژه مرکز شبانه روزی 2777 پرداخت.  نماینده شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور که برای شرکت در مراسم بزرگداشت حافط در شهر وایمارآلمان به سر می برد، با ایرانیان مقیم وایمار دیدار کرد. در این نشست صمیمی که در آن ایرانیان مقیم به بیان دیدگاهها و مشکلات خود پرداختند، نماینده دبیرخانه شورای عالی، با اشاره به اهداف و وظایف شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، بخش هایی از خدمات و عملکرد شورا را تشریح کرد. آقای جوانبخت مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور را پل ارتباطی میان مقیم خارج با دستگاه های اجرایی داخل کشور خواند و گفت: مرکز شبانه روزی 2777، به عنوان یکی از بخش های مهم شورا، توانسته است  در مدت کوتاه فعالیت خود، ضمن جلب اعتماد ایرانیان مقیم خارج از کشور، از راه تعامل مستقیم، به مشکلات و تقاضاهای ایرانیان خارج از کشور رسیدگی کند....
وی در ادامه با اشاره به رسیدگی به حدود 200 پرونده ایرانیان مقیم خارج در زمینه های مختلف در این مرکز گفت: این آمار نشان دهنده میزان محبوبیت و کارآمدی این مرکز می باشد.

ایرانیان مقیم آلمان که از شهر وایمار و سایر شهرهای آلمان در این برنامه شرکت کرده بودند، همچنین در این نشست صمیمی به طرح دیدگاه ها و مشکلات خود با نماینده شورای عالی ایرانیان خارج از کشور پرداختند.
مراسم ویژه بزرگداشت حافظ نخستین بار توسط خانه ایران و فستیوال دیوان شرق و غرب وایمار در پائیز سال 1388 برگزار شد.
این مراسم که امسال با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و با مشارکت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران و شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور برگزار شده است، توانسته است بار دیگر گوشه ای از فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی را به نمایش بگذارد. 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic